Eliminovat bezpečnostní rizika na území České republiky
Před hlavní lázeňskou a turistickou sezonou Všudybyl požádal o rozhovor náměstkyni ministryně pro místní rozvoj České republiky pro řízení Sekce regionálního rozvoje Ing. Kláru Dostálovou.
Před hlavní lázeňskou a turistickou sezonou Všudybyl požádal o rozhovor náměstkyni ministryně pro místní rozvoj České republiky pro řízení Sekce regionálního rozvoje Ing. Kláru Dostálovou.
Zatímco Světlý ležák premium z pelhřimovského pivovaru Poutník loni zaujal Českou a moravskou pivovarnickou akademii „jen“ v dílčí kategorii, letos si připsal hlavní vítězství. Cenu 27. února 2014 v Klášterním pivovaru Strahov v Praze převzal sládek a ředitel pivovaru Vladimír Veselý. „Je to hlavně jeho zásluha. Ocenění poctivého vaření piva bez přísad, enzymů a stabilizátorů,“ řekl obchodní ředitel pivovaru Jiří Vacek. Vyhlašovatelem soutěže je měsíčník Pivo, Bier & Ale, který Českou a moravskou pivovarnickou akademii založil. Do soutěže se nedá přihlásit. Hodnotitelé degustují namátkově koupená piva. Dvanáctka, která je „vlajkovou lodí“ pivovaru Poutník, tvoří asi 70 % jeho výstavu; ten činí 41 tisíc hektolitrů ročně. Co se týká regionů, Pelhřimovsko vykazuje ustálený prodej. „Hodně prodáváme na jižní a severní Moravě, v Praze a kolem ní. Ze zahraničí pak na Slovensku, ve Slovinsku a v Polsku, jednání probíhají v Maďarsku,“ říká Jiří Vacek. Loni v pivovaru došlo ke kompletní modernizaci chlazení, teď se dělalo nové potrubí a měnily hořáky na varně. Připravuje se myčka beden. Slad bere pivovar Poutník bere z Rajhradu nebo od z Přerova. Chmel je žatecký, granulovaný. Kvasnice pocházejí z Budvaru. Samostatnou kapitolou je voda z Křemešníku. „Je jednou z nejkvalitnějších v České republice. Díky stříbrnému podloží se dlouho nekazí, proto se také kdysi vozila do Hamburku jako zásobování pro zámořské lodě,“ dodává Jiří Vacek. Kromě desítky a dvanáctky Poutník vyrábí i vysoce oceňované příležitostní speciály.