Eliminovat bezpečnostní rizika na území České republiky

Před hlavní lázeňskou a turistickou sezonou Všudybyl požádal o rozhovor náměstkyni ministryně pro místní rozvoj České republiky pro řízení Sekce regionálního rozvoje Ing. Kláru Dostálovou.


Archiv vydání

2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001


Westbohemia Hotels v hotelu Mostov

Zámek Mostov

První panské sídlo, tvrz v Mostově, vzniklo v 15. století. Od 17. století stával na stejném místě zámek. V šedesátých letech 19. století byl přestavěn. Kommersové z něho vytvořili sídlo v tehdy módním pseudogotickém stylu. Pak panství získal spolumajitel slavkovské porcelánky, velkoprůmyslník Jiří Haas z Hasenfelsu. V interiérech se z původního vybavení dochoval soubor historických kachlových kamen a secesní vitráže. Roku 1992 byl zámek zapsán do seznamu národních kulturních památek a v roce 1997 se podařilo zámek Mostov opět spojit s tradičním porcelánem Haas a Czjzek v Horním Slavkově.

Hotel Zámek Mostov
Nabízí romantické posezení s neopakovatelnou atmosférou, tradiční českou a panskou kuchyni a vybraná vína. Skýtá posezení u otevřeného ohně v Gourmet restaurantu. Ostatní části restaurace jsou vhodné pro pořádání firemních akcí, rodinných oslav včetně svatebních hostin. Zámecký park s terasou lze využít pro letní a podzimní barbecue a zahradní slavnosti. Je zde 24 pokojů, z toho 5 zámeckých, 1 apartmá a 1 bezbariérový. Parkování je přímo u zámku. V historickém sklepení je relaxační centrum s vodoléčbou, slatinnými obklady, masážemi a saunou. V září 2007 bude otevřen Hotel Mlýn, který je součástí areálu, a bude v něm 31 pokojů, wellness centrum s bazénem a kongresový sál. Blízko Mostova je řada golfových a tenisových hřišť. Okolí je protkáno sítí značených turistických cest a cyklostezek. V kooperaci s Jezdeckým oddílem Nebanice hotel zajišťuje jízdy na koni nebo spřežením. Přímo u zámku je krytá střelnice. Na objednávku lze zajistit naháňky a odstřel zvěře.

Hotel Coop Kriváň
se nachází v centru lázeňské zóny Mariánských Lázní proti kolonádě. Disponuje 30 pokoji. Víc než polovina z nich má balkon směrem ke kolonádě. Má vlastní balneozázemí. V nejvyšším poschodí je restaurace s vyhlídkovou terasou, nabízející mimořádnou podívanou na mariánskolázeň­ské údolí.

Westbohemia Hotels
provozuje stejnojmenný řetězec pěti hotelů v atraktivních místech západních Čech. V Mariánských Lázních hotel Coop Kriváň, v Mostově Hotel Zámek Mostov, v Ostrově hotely Myslivna a Krušnohor a na Božím Daru hotel Svatý Hubert. Zajišťuje cateringové služby; organizaci výletů; průvodcovské služby; tematické, teambuildingové a outdoorové akce; lázeňské a relaxační pobyty; horskou turistiku, cykloturistiku; firemní, konferenční a incentivní pobyty.

S ředitelem Westbohemia Hotels panem Milanem Mrázkem se potkáváme v krásném nedělním předpoledni v parku zámeckého hotelu Mostov, v místě jakoby přímo stvořeném pro konání společenských a firemních akcí. Ostatně všechny tři zdejší restaurace jsou plně obsazeny bydlícími hosty a výletníky, jimž dominuje skupina z Thajska. Pane řediteli, jak jste se dostali k tomuto hotelu?
Westbohemia Hotels podniká v hotelovém contract managementu. S prvním malým hotelem jsme začínali v Ostrově. Dnes jich provozujeme pět. Mostov je nejen krásný, ale má i strategickou polohu. Nachází se v oblasti lázeňského trojúhelníku mezi Karlovými Vary, Mariánskými Lázněmi a Františkovými Lázněmi – cílovými místy tisíců německých a dalších turistů. A že máme v restauracích plno? To je dáno nejen geniem loci, ale i tím, že Mostov je vyhlášen zážitkovou gastronomií, kterou velmi často zajišťujeme pro firemní a individuální klientelu.

Kdy Westbohemia Hotels překročí západočeské hranice?
Zřejmě brzy, už proto, že provoz námi převzatých západočeských podniků je stabilizován. Na základě manažerské smlouvy tu chceme převzít ještě jeden hotel v Karlových Varech. Destinací, které jsou zajímavé, je v Česku hodně, a tak máme nakročeno do Prahy a do jižních Čech.

Zřejmě každého, kdo bude uvažovat o uzavření hotelového contract managementu, bude zajímat, zdali jeho podíl ze zisku bude odpovídat vynaloženému úsilí a prostředkům, které investoval do pořízení hotelů. Tj., zdali se jim to díky vám bude vracet.
Nežli přistoupíme na uzavření kontraktu, podrobně zkoumáme situaci hotelu. Do management contractu se dobře fungující hotel většinou nepřebírá. Víceméně jsme nasazováni jako krizový management, který řeší, jak ho dostat z červených čísel. Majiteli předkládáme rozpočet a byznys plán na pět let dopředu. Hotelový contract management má budoucnost už proto, že nájmový vztah má řadu úskalí. Majitel – pronajímatel hotelu totiž k němu není až tak vázán jako v případě hotelového contract managementu. Zisky, které by mu z hotelu měly plynout, jsou tak zpravidla nižší než ty, které mu garantujeme manažerskou smlouvou.

To, proč penziony a hotýlky v Rakousku a sousedním Německu prosperují, je mj. proto, že to jsou rodinné firmy. Zřejmě z toho důvodu se majitelé hotelů obracejí i na vás.
Každý funkční systém musí ctít řád. V kvalitní rodinné firmě fungují velmi pevné vazby. A i když máme ambice expandovat, zůstáváme nohama na zemi. Podnikání bereme jako běh na dlouhou trať. Uplatňujeme zkušenosti a poznatky, které jsme získali nejen vlastní praxí, ale také analýzami fungování a někdy i nefungování českých hotelových řetězců. Všechny námi řízené hotýlky jsou nízkorozpočtové, přesto ale u nich aplikujeme mezinárodní hotelové standardy. To, proč fungujeme, tkví i v tom, že jsme nastoupili cestu aktivního marketingu. Zaměstnali jsme marketingové specialisty a tyto investice do lidských zdrojů se nám vrací obsazeností hotelů.


www.westbohemiahotels.cz
www.mostov.cz
www.hotelkrivan.cz