Eliminovat bezpečnostní rizika na území České republiky

Před hlavní lázeňskou a turistickou sezonou Všudybyl požádal o rozhovor náměstkyni ministryně pro místní rozvoj České republiky pro řízení Sekce regionálního rozvoje Ing. Kláru Dostálovou.


Archiv vydání

2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001


Čtyřhvězdičkový TWH Hotel Savannah deluxe je součástí mezinárodního hotelového řetězce Trans World Hotels. Nabízí plejádu tematických zážitkových balíčků s množstvím rozmanitých firemních a privátních programů. Nachází se na české straně u hraničního přechodu Hatě/Kleinhaugsdorf blízko Znojma a Národního parku Podyjí/Thayatal, které nabízejí nepřeberné možnosti vyžití – od putování po památkách a vinařských stezkách po pěší túry a cyklistické výlety. Hotel disponuje 70 dvoulůžkovými pokoji kategorie Komfort a Executive a 7 apartmány. Má 8 konferenčních sálů v rámci 3 konferenčních komplexů vhodných pro pořádání konferencí, seminářů a školení, firemních večírků, oslav, banketů, recepcí, rodinných oslav a svateb. Hotelová kuchyně a restaurace jsou s to uspokojit i ty nejnáročnější gurmány. Hoteloví barmani nabízejí nepřebernou škálu drinků a koktejlů dle receptur z celého světa. Hotel má vlastní kosmetický salon. Wellness & spa, do kterého je pro hotelové hosty vstup zdarma, nadchne plaveckým bazénem (22 × 8 m), saunou, parní lázní, whirlpoolem a kardiofitness centrem. Vyhlášené autentické ajurvédské wellness nabízí tradiční, přes pět tisíc let cizelované terapie – masáže a další procedury, které mají vedle relaxačního i rehabilitační a léčebný efekt – prováděné špičkovými terapeuty ze Srí Lanky.
S hotelem je bezbariérově propojeno American Chance Casino Route 59 s živou hrou.

TWH Hotel Savannah

S ředitelem TWH Hotelu Savannah Vojtěchem Kačerovským se potkáváme v Hatích poblíž Znojma. Při setkání s ním se mi vybavil začátek textu trampské písně: „Byl jsi Johny Američan…“
Takže Vojtěchu, jak je zpátky v Česku?
Krásně. Určitě i díky tomu, že jsem si k návratu do vlasti vybral nádhernou část České republiky, která není stresující, ale je příjemná, milá, oplývající vínem, zpěvem a dalšími atributy, historickými památkami i nádhernou přírodou, takže hotelnictví se tu může dobře dařit. Během své profesní kariéry jsem měl možnost pracovat či se seznámit s mnoha zahraničními i českými hotely. Včetně amerických, jak už jsi naznačil. Troufám si proto konstatovat, že spolu s jedním, možná dvěma brněnskými hotely (které ale mají o hvězdu víc) je Savannah jedním z nejlepších hotelů na jižní Moravě. Investor jej koncipoval hodně velkoryse a má skvělý personál.

Kde všude jsi působil, než jsi přijal místo ředitele tohoto hotelu?
Jsem z východních Čech, ze Dvora Králové. Vystudoval jsem chemii v Pardubicích a v osmnácti letech se rozhodl opustit Československo. To se mi podařilo a v roce 1986 jsem se ocitl v USA. Tam jsem přičichl k něčemu, co bylo v naší rodině tradicí: k hotelnictví a gastronomii. Ze začátku jsem pracoval u McDonald’s v Ka­lifornii v severním Long Beach, kde jsem po přípravě hranolků „povýšil“ na obracení hamburgerů. To bylo mé vůbec první americké pracovní angažmá. Odtamtud jsem se skrze pár vzestupných pozic v pětihvězdičkovém hotelu Embassy Suites dostal zpátky do České republiky, do pražského hotelu Renaissance. Pak to zase byla Amerika, Hotel Westin Long Beach. Do Prahy jsem se vrátil po narození synů otevírat hotel Marriott. V Česku jsem pak zůstal dalších dvanáct let. Velkou výzvou určitě byly i tři roky v Eurotelu na pozici country manažera značkových prodejen. Poté návrat do hotelů – pražského Hotelu Step, později do společnosti Flow East, pod niž spadají hotely Plaza Alta a Jalta, kde jsem byl provozním ředitelem a pak ředitelem obou hotelů. A opět jsem se vrátil do Spojených států amerických – jako ředitel zastoupení CzechTourism pro západní USA a Kanadu… Kancelář CzechTourismu jsem otevřel v Los Angeles a po jejím uzavření v roce 2016 jsem se rozhodl vrátit do Česka, kde mi rychle přišla právě tato zajímavá nabídka. A tak jsem se ocitl tady, na jižní Moravě v Hotelu Savannah.

Váš hotel disponuje atraktivním konferenčním a wellness zázemím.
Savannah má opravdu velké konferenční zázemí. Pro zábavu přímo v hotelu máme řadu možností přinášejících skvělé zážitky. Hotel též disponuje multifunkční venkovní plochou, která slouží jako hřiště nebo prostor vhodný pro pořádání koncertů či outdoorových aktivit. Pro organizátory firemních akcí a jejich klienty často zajišťujeme návštěvy okolních vinařství. Nezřídka i výlety po nedalekých historických městech a pamětihodnostech, jako jsou Znojmo, Mikulov, Pálava, rakouský Retz či hrad Hardegg, jež jsou zajímavé nejen pro účastníky firemních akcí, ale i atraktivním cílem výletů individuálních hostů. Naší cílovou skupinou jsou i organizátoři a účastníci sportovních soustředění. Zázemí hotelu Savannah využívá hokejový tým Orli Znojmo a velmi často u nás bydlí i jejich soupeři. Zrovna dnes jsem dostal informaci, že zřejmě uzavřeme kontrakt, kdy týden v každém měsíci u nás bude fotbalový tréninkový kemp pro mládež. Takže naše nové hřiště bude v permanenci. Nejen sportovci potřebují jacuzzi, masáže, bazén, posilovnu a to všechno u nás je jim k dispozici.

Vojtěchu, kam kráčí hotelnictví v Česku?
Na to si netroufám odpovědět. Starám se hlavně o náš hotel a beru to hodně srdcem. Snažím se, aby vše fungovalo, jak má, abych pochopil jeho okolí a lidi. Nejen ty, kteří k nám jezdí, ale i ty, kteří v něm pracují. Po vzoru pana Johna Willarda Marriotta věřím, že nejdůležitějším prvkem úspěšného chodu hotelu je jeho zaměstnanec. Ten v první řadě spoluvytváří atmosféru hotelu, a tak je dobré, aby byl v pohodě, aby svou dobrou náladu přenášel na hosty. Pak může být vše, jak má být. Přeji všem – nejen českým – hotelům, ať se jim daří.