Eliminovat bezpečnostní rizika na území České republiky

Před hlavní lázeňskou a turistickou sezonou Všudybyl požádal o rozhovor náměstkyni ministryně pro místní rozvoj České republiky pro řízení Sekce regionálního rozvoje Ing. Kláru Dostálovou.


Archiv vydání

2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001


Karlovarský týden – tento název je spojen s akcí podporovanou a pořádanou státní agenturou CzechTourism, jejíž první ročník se uskutečnil v říjnu loňského roku. I letos CzechTourism propojí „Tourfilm“ s „Lázeňským festivalem“ a 10. ročníkem „Konference Sdružení lázeňských míst České republiky“. Cílem projektu je, nejen v průběhu 3. až 7. října 2007, ale i v budoucnu, propagovat česká lázeňská místa a pomoci jim přilákat zahraniční a domácí klientelu.

Karlovarský týden 2007

Dominantním tématem
„Karlovarského týdne“ je české lázeňství a cestovní ruch, jeho současný stav a perspektivy v celoevropském kontextu. Karlovy Vary se tak změní v konferenční místo poskytující zázemí široké společenské diskusi na toto téma. „Jedním ze záměrů agentury CzechTourism je propagace České republiky jako lázeňské destinace, a proto se snažíme propojit již tradiční a velmi dobře odbornou veřejností vnímaný a hodnocený TOURFILM s prezentací lázeňství,“ uvádí celou problematiku ředitel CzechTourism Rostislav Vondruška.

Tourfilm
Nejstarší festival turistických filmů a videí na světě slaví v letošním roce jubileum. V termínu od 3. do 4. října proběhne v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech jeho již 40. ročník, který připraví pro diváky řadu překvapení a novinek a retrospektivou připomene svou bohatou historii. Hlavním hostem festivalu bude Michael Palin, nejvýznamnější autor a moderátor televizních cestopisných seriálů na světě. Jeho sedm televizních seriálů (celkem 41 dílů), které natočil exklusivně pro BBC, jej zavedlo téměř do všech koutů světa. Kromě nové grafiky v podobě safari klobouků zavinutých filmem a nové sekce filmů s lázeňskou tematikou čeká návštěvníky bohatý program v podobě projekcí z celého světa (již nyní je přihlášeno 112 filmů, ačkoliv průměrný počet přihlášených filmů se pohybuje kolem 130 a uzávěrka je k 30. 8. 2007), odborných přednášek (TOURFORUM), workshopu pro studenty škol se zaměřením na public relations v cestovním ruchu, zajímavých vyprávění cestovatelů a také mnoho výstav. Podrobný a aktualizovaný program je k dispozici na webových stránkách www.tourfilm.cz.

Lázeňský festival
Po loňském povedeném startu, kdy Lázeňský festival navštívilo více než dvě stě odborných účastníků z řad lékařů, provozovatelů lázeňských zařízení, hoteliérů a zejména pak osmdesát zástupců cestovních kanceláří a médií celkem z dvanácti zemí světa, probíhají v první polovině tohoto roku prezentace a akvizice festivalu na zahraničních trzích. Do Karlových Varů se v termínu 4. – 7. října sjedou zástupci cestovních kanceláří a médií ze Španělska, Itálie, Německa, Ruska, Řecka, Kanady, Anglie, Číny, Švédska, Belgie, Polska a mnoha dalších zemí. Novinkou v roce 2007 je zejména otevření festivalu směrem k veřejnosti, a to posunutím předávání hlavní ceny festivalu – Lázeňské společnosti roku 2007 – do Velkého sálu Lázeňského hotelu Thermal. V loňském roce cenu vyhrála společnost Imperial Karlovy Vary a.s. I letos se v hodnotících kritériích soutěže propojuje využití přírodních léčivých zdrojů s marketingovými aktivitami jednotlivých společností. V rámci bohatého programu budou moci zahraniční účastnici na vlastní kůži vyzkoušet lázeňské procedury, prohlédnout si Karlovy Vary, navštívit další významné lázně a turistické cíle Karlovarského kraje. V lázeňském sanatoriu Richmond pak proběhne pracovní setkání (workshop) se zástupci českých lázeňských společností.

České lázně se poprvé pod hlavičkou CzechTourism prezentovaly v Kazachstánu. V rámci veletrhu KITF Almaty 2007 připravilo oddělení lázeňství ve spolupráci se zahraničním zastoupením v Moskvě prezentaci, představující nabídku českých lázní.

Prezentace proběhla druhý den veletrhu, 27. 4. 2007, v areálu výstaviště. Akce byla podpořena osobní účastí velvyslance České republiky PhDr. Milana Sedláčka, který prezentaci zahájil uvítací řečí. Poté následoval krátký příspěvek ředitele zahraničního odboru CzechTourism Pavla Kosaře. Nejenom české lázně, ale i celkový turistický potenciál České republiky představila ve své prezentaci ředitelka zahraničního zastoupení v Ruské federaci PhDr. Helena Svobodová. Českému medicínskému lázeňství z pohledu lékařského věnoval svůj příspěvek MUDr. Serhyi Bortnyk z lázeňské společnosti Léčebné lázně Mariánské Lázně. Návštěvníkům prezentace byl předán Katalog lázní a wellness, který souhrnně mapuje lázeňskou nabídku v České republice, i katalog všech spoluvystavovatelů.
V závěru byli účastníci prezentace pozváni na nedaleký stánek agentury CzechTourism, kde mohli navázat přímé kontakty s českými partnery a seznámit se s jejich aktuální nabídkou.
Za důležitý moment pro zvýšení počtu kazašských turistů lze považovat otevření přímého leteckého spojení Praha – Almaty, které bude v letošním roce fungovat jedenkrát týdně, a to v měsících květnu až září.

www.tourfilm.cz
www.czechtourism